Úvod - > Škola háčkování - > Velikost háčku

Rady a typy - Velikost a materiál háčku

V tomto článku se budu věnovat, jaký zvolit háček. V dnešní době je opravdu velká nabídka háčků a proto není jednoduché vybrat ten správný.

Ze své vlastní zkušenosti mohu říci, že spoustu věcí je možné se naučit, někde nastudovat, ale výběr správného materiálu či háčku vyžaduje čas.

Jednoduchou nápovědou, jakou velikost háčku potřebujeme, může být etiketa na každém klubíčku, kde je uvedena potřebná velikost háčku (jehlic). Ta ovšem slouží pouze pro naši orientaci. Většinou poté záleží na tom, co tvoříme, jak práci utahujeme a jaký používáme styl háčkování.

U nás se nejčastěji používá velikost háčku v mm, ale můžeme se setkat i s jiným číslováním háčků jako např. v USA a VB, což může být dost matoucí. Rukama mi prošlo již několik háčků a mohu říci, že každý výrobce má trošku jinou velikost a tvar háčku. Nevím, proč neexistují jednotné tabulky velikostí, bylo by to vše jednodušší. Porovnání velikostí háčků najdete níže v grafu.

Co se týká materiálu háčku, tak můžete vybírat mezi hliníkovými, ocelovými, dřevěnými (bambusovými) nebo plastovými. Mně se nejlépe háčkovalo s hliníkovým, bohužel jsem měla velkou spotřebu. Během jedné hračky jsem byla schopná zlámat klidně 3 háčky. Dlouho jsem hledala vhodný háček až jsem narazila na ocelový háček se silikonovou rukojetí zvaný „Soft grip“ od firmy Vlna-hep.

K háčkování mých hraček používám háček číslo 2,5 mm, který se mi osvědčil nejvíce. Hračky jsou krásně utažené a mezi sloupky nejsou dírky, ze kterých by vylézala náplň. Sami musíte vědět, zda se vám hračka líbí a jste s ní spokojeni.
Důležité odkazy

Obchodní podmínky Ochrana spotřebitele Způsob platby Doručení zboží Reklamace a vrácení zboží FAQ

Obchod

Návody na háčkování Háčkované postavičky Návody zdarma Příze Bambule

Buďte s námi

Kontaktujte nás

Poslat zprávu Email:
michala@michalacrochet.cz
Telefon:
+420 775 114 897

Newsletter

Chcete pravidelně informovat o novinkách a speciálních nabídkách?


Copyright © 2022 Michala Crochet, michalacrochet.cz